Aplikacja facebook na telefon

Portalu Facebook chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, bo to jeden z niewielu portali, który skupia użytkowników z całego świata. Wraz z wkroczeniem na rynek smartfonów musiała powstać aplikacja facebook na telefon, która z czasem stała się naprawdę funkcjonalna. Kiedy po raz pierwszy zmierzyłam się z tą aplikacją bodajże w 2011 roku nie była ona przesycona żadnymi specjalnymi funkcjonalnościami. Jednak z czasem zauważyłam, że aplikacja facebook na telefon stała się naprawdę przydatną aplikacją, ale z czasem zżerała coraz więcej miejsca na telefonie.
Czasy kiedy aplikacja zajmowała naprawdę zajmowała mało miejsca minęły. Pamiętam jak rok później zmieniłam telefon i przesiadłam się na Androida, wtedy aplikacja naprawdę zajmowała jeszcze mało miejsca. Jednak z czasem zajmowała ona do 1 GB danych, w zależności jak często z niej korzystałam. Czasami nie było mi to na rękę, ale nic nie mogłam zrobić.
Dziś aplikacja facebook na telefon jest aplikacją, bez której nie może się obyć chyba każdy użytkownik facebooka. Są głosy, które mówią, że facebook pożera naprawdę większą ilość czasu. Jednak przy racjonalnym korzystaniu z facebooka naprawdę da się wszystko pogodzić. Nie można też przesadzać.
Aplikacja facebook na telefon ma ładny design, w przeciwieństwie do poprzednich wersji aplikacji. Przyznam się szczerze, że pierwsze wersje aplikacji przypominały stronę z czasów początku internetu, która z estetyką miała tak naprawdę niewiele wspólnego. Poprawione zostało wiele tak naprawdę. Aplikacja nie była estetyczna chociażby z tego względu, że stary wygląd profilu wołał o pomstę do nieba. Jednak z czasem to wszystko zaczęło się zmieniać i Facebook tak naprawdę zainwestował w estetykę, której mu tak bardzo brakowało.
Aplikacja facebook na telefon przeszła tak naprawdę szereg zmian, które widzimy dzisiaj. Kiedyś wiadomości i sama aplikacja były jedną, dziś stanowią dwie odrębne aplikacje. Sama nie wiem co byłoby lepsze w tym przypadku, czy razem jako jedność czy oddzielne aplikacje. Aplikacja facebook na telefon wyodrębniła także zarządzanie fanpage’ami jako odrębną aplikację. Nie wiem z czego tak naprawdę to wynika, ale użytkownik chcąc mieć dostęp do tych trzech rzeczy musi ściągać te trzy aplikacje, które mu z pewnością ułatwią dostęp do danych.
Obserwowałam szereg zmian tak naprawdę przez dłuższy czas i muszę przyznać, że aplikacja wygląda dziś naprawdę estetycznie. Praktycznie nie ma porównania z pierwszą aplikacją, którą wypuścił Facebook a mało tego jest stale ulepszana. Nie wiemy co w przyszłości wymyślą designerzy z Facebook’a, ale możemy mieć pewność, że aplikacja będzie stale się rozwijać. Chociażby po to, aby zadowolić użytkownika.
Dla użytkownika jest naprawdę ważne, żeby mieć swobodny dostęp do swoich zdjęć czy też osi czasu. Publikowanie statusu czy też wrzucanie zdjęć nie powinno stanowić dla niego żadnego problemu. Dlatego też warto pomyśleć o dalszych ulepszeniach tej aplikacji, chociażby po to, aby ona współgrała z użytkownikiem w przyszłości.

Leave a Comment