Najlepsze aplikacje dla kierowców

navigation-1048294_1280Smartphony to prawdziwi przyjaciele każdego kierowcy. Pokazują informacje o wypadkach, ostrzegają przed policyjnymi radarami, potrafią też zarządzać naszym portfelem w zakresie zakupu paliwa, a także zapłacimy nimi za parkomat.

Yanosik

Aplikacją, o której nie można nie wspomnieć w tym artykule bez wątpienia jest Yanosik. Podobnie jak legendarny Janosik stara się ustrzec biednych (nas – kierowców) przed chcącymi zabrać nasze pieniądze (czyli policjantami, którzy z radarami czekają aż przekroczymy prędkość, aby wręczyć nam mandat). Uspokajamy, to legalna aplikacja. Jest połączeniem nawigacji z informatorem dotyczącym wydarzeń na drodze i ewentualnych fotoradarów oraz ograniczeń prędkości. Jeśli po drodze napotykamy na jakiś wypadek, możemy w kilku szybkich ruchach zapisać to w aplikacji, która następnie dzięki nam ostrzeże innych kierowców, aby omijali tę drogę. Tak samo w przypadku radarów lub utrudnień na drodze. Yanosik działa na trzech systemach – Android, iOS i Windows Phone.

Fuelio: paliwo i koszty

Prosta aplikacja służąca do prowadzenia dziennika tankowań. Możemy wprowadzać do niej daty tankowania, ceny i ilość wlanego paliwa, a program sam obliczy średnie zużycie na poszczególnych odcinkach podróży. Prowadzi statystki, można w nim także zapisać stacje benzynowe, z których korzystaliśmy, co w przyszłości może nam ułatwić ponowną wyprawę tą samą drogą. Aplikacja działa w systemie Android.

SkyCash

Coraz więcej polskich miast wprowadza strefy płatnego parkowania. W związku z tym szukając miejsca, gdzie możemy zostawić samochód musimy się liczyć z opłatą za miejsce. Bardzo często zdarza się, że parkomat, w którym chcemy zapłacić jest zepsuty, albo nie mamy bilonu, a bardzo się nam śpieszy. Za pomocą aplikacji SkyCash w prosty i bezstresowy sposób w wirtualnej rzeczywistości opłacimy nasze miejsce parkingowe. SkyCash posiada jeszcze jedną przydatną funkcję – gdy zabraknie nam gotówki, a nie mamy przy sobie karty płatniczej, za pomocą aplikacji wypłacimy pieniądze z bankomatów sieci Euronet. SkyCash działa na trzech platformach: Android, Windows Phone oraz iOS.

Znajdź swój samochód

Aplikacja może się wydać bezsensowna wszystkim tym, którzy nigdy nie zgubili swojego samochodu na parkingu. Pozostałych na pewno ucieszy fakt, że dzięki Znajdź swój samochód w bardzo łatwy sposób można zapisać dokładną lokalizację GPS naszego auta przed opuszczeniem go i udaniem się np. na zakupy czy do kina. Nie musimy martwić się, czy zapamiętamy gdzie go zostawiliśmy. Aplikacja narysuje nam dokładną drogę do samochodu, a w dodatku jeśli musimy opłacić miejsce parkingowe, program wyznaczy godzinę, w której powinniśmy wrócić i opuścić nasz parking. Znajdź swój samochód działa w systemie Android oraz iOS.

LPG CNG Finder Europe

Aplikacja anglojęzyczna, jednak niezwykle przydatna dla osób podróżujących po Europie w samochodzie napędzanym gazem ziemnym. Takie instalacje są coraz częściej montowane w polskich autach z racji niskich kosztów eksploatacji. W Polsce nie mamy problemu ze znalezieniem stacji LPG, jednak inaczej jest poza granicami naszego kraju. I tu przydaje się aplikacja LPG CNG Finder Europe, która prezentuje najbliższe stacje LPG w Polsce i całej Europie, podając też ceny gazu na poszczególnych stacjach. Działa w systemie Android.

Leave a Comment