Potęga telefonu iPhone

Trzeba sobie powiedzieć, że mamy naprawdę wiele przedsiębiorstw, które z pewnością podbiły rynek. Kolejnym telefonem, o którym tutaj trzeba wspomnieć jest produkt Apple znany już wszystkim iphone. Jak dobrze wiemy Apple ma tendencję nazywania swoich produktów z literką „i” na początku nazwy. Stąd mamy do czynienia chociażby z Ipod, Idream i wiele wiele innych.
Iphone posiada swój własny system operacyjny gdzie możemy przeglądać internet za pomocą przeglądarki Safari Mobile. Z tego względu systemowi troszkę bliżej do Linuxa niż do typowego OS. Najnowszymi iPhone jest 6s i 6s Plus zaprezentowane 25 września 2015. Pierwsza wersja iPhone‚a została zaprezentowana 9 stycznia 2007 roku i jej nazwa to po prostu iPhone. Jego znakiem tzw. firmowym jest niklowany tył obudowy. W 2008 roku zaprezentowano iPhone 3G – z czarnym lub białym, plastikowym zaokrąglonym tyłem – który wprowadził m.in. łączność 3G (od której pochodzi nazwa). W 2009 w oparciu o projekt iPhone 3G zaprezentowano iPhone 3GS („S” od speed – szybki). Był to pierwszy telefon Apple wyposażony w kompas. Miał też m.in. szybszy od poprzednika procesor. 2010 był rokiem, w którym zaprezentowano odmieniony projekt iPhone – iPhone 4, jego obudowa z przodu i z tyłu wykonana została ze wzmacnianego szkła a stalowa ramka boczna spełniała funkcję anteny.
Mamy wiele funkcji OS a najnowszą wersją jest iOS9. System operacyjny jest fabrycznie zainstalowany w telefonie. Iphone cechuje także bateria, którą za żadną cenę nie da się wyjąć. Poza tym iPhone podobnie jak Sony nie obsługuje kart pamięci, bo wszystkie aplikacje są instalowane na wbudowanej pamięci, która zazwyczaj liczy od kilku do kilkudziesięciu GB miejsca wolnego.
iPhone ma wbudowany aparat iSight o rozdzielczości 8 megapikseli z możliwością wykonywania panoram, kręcenia filmów w zwolnionym tempie, rozpoznawania twarzy oraz stabilizacji wideo. Wiele naszych znajomych wrzuca czasami na Instagrama zdjęcia, które są bardzo wysokiej jakości. W tym przypadku to zasługa dobrego aparatu w telefonie, który robi zdjęcia dość wysokiej jakości. W tym przypadku można pozazdrościć nie tylko aparatu, ale dość fajnych podzespołów, które sprawiają, że iPhone jest mało awaryjny. Z pewnością jest dużo lepszy niż obecnie stosowany Android, ale z drugiej strony posiadania iPhone ma swoje wady. Większa część aplikacji w iTunes jest niestety płatna. Niestety za większość aplikacji, które mamy w Google Play zapłacimy dość wysoką cenę. W Google Play bywa tak, że te aplikacje są do pobrania za darmo. Zmieniając telefon na iPhone trzeba się liczyć z tym, że przeniesienie się na inny system będzie miało swoje zalety ale także wady.
Sprzedaż telefonu w rożnych krajach przynosi dziwne skutki. Z kolei w 2003 roku, w Meksyku, zarejestrowana została firma telekomunikacyjna iFone. W listopadzie 2012 roku Apple ostatecznie przegrał walkę sądową z iFone rozpoczętą w 2009 roku. Na jego podstawie Apple ma przekazać 40% zysków na rzecz iFone Dość absurdalne, ale nie można z tym nic zrobić.

Leave a Comment