Skype – aplikacja na telefon

W dzisiejszych czasach technologia poszła na tyle do przodu, że przez internet można robić praktycznie wszystko, nawet rozmawiać jak przez telefon. Już jakiś czas temu udowodniono nam, że nie tylko telefon służy do rozmów telefonicznych, ale wystarczą tak naprawdę słuchawki z mikrofonem i dostęp do Internetu. Program Skype sam w sobie służy do rozmów telefonicznych i naprawdę ciężko było mi wyobrazić wersję tego programu na telefon. Jednak pozytywnie mnie zaskoczyli na tym polu, bo jest to naprawdę poręczna aplikacja.
Skype na telefonie może nie posłuży nam w takim szerokim zakresie jak ten na komputerze, ale ma w sobie naprawdę coś dobrego. Jest dostępny na wiele systemów, chociażby nawet na system Blackberry, który może nie jest systemem, który zrewolucjonizował rynek, ale także możemy tam korzystać ze skype.
Dziś już nie patrzę na tę aplikację ze zdziwieniem, ale pod okiem nowych możliwości. Jest to także aplikacja, która nie tylko posiada interfejs rozmów, ale także mały komunikator, która zapewniała późniejsza wersja programu Skype. W dzisiejszych czasach wszystko stało się naprawdę realne.
Skype dostarczyło nam całkiem fajnego rozwiązania jeśli chodzi o samo pojęcie rozmów telefonicznych. Jak widać nie jest koniecznością posiadanie telefonu do odbycia rozmowy chociażby na drugim końcu kraju. To wszystko zapewnia nam sama aplikacja a na smartfonie wcale to nie jest trudniejsze. Posiada takie same podstawowe funkcje jakie posiada program skype uruchamiając go na komputerze.
Bezproblemowe obsłużenie tak dużej liczby połączeń dobrze świadczy o infrastrukturze komunikatora. Skype będzie niebawem miał szansę na pobicie kolejnego rekordu – podczas odbywającego się w Hiszpanii Mobile World Congress zaoferuje w całym kraju, za pomocą sieci hotspotów Skype Wi-Fi darmowy dostęp do Internetu dla wszystkich użytkowników aplikacji.
Kiedy skype przejęło Microsoft byłam tak naprawdę sceptycznie podchodziłam do tego wszystkiego, ale na rok po przejęciu wyszło im to naprawdę na dobre. Nie tylko program daje radę, ale także jego aplikacja mobilna. Czasami potrzebny jest szereg zmian żeby docenić tak naprawdę nasz ulubiony komunikator. Można zauważyć, że przez lata zaszły w nim poważne zmiany i z tego należy się cieszyć.
Mam nadzieję, że w przyszłości Microsoft nie osiądzie na laurach i tak naprawdę będziemy mogli znów mówić o zmianach, które zaszły w aplikacji. Ja osobiście wierzę, że rozwój komunikatora jak i zarówno aplikacji pójdzie w naprawdę dobrą stronę.
Aplikacje kiedyś nie wyglądały tak jak teraz chociażby dlatego, że nie został w nich wykorzystany pełen potencjał jeśli chodzi chociażby o wygląd wizualny czy też funkcjonalność danej aplikacji. Osobiście uważam, że od czasu przejęcia jest przez Microsoft przeżyła ona swój mały renesans. Znów może liczyć na sporą grupę użytkowników, która przez jakiś czas nie była liczbą stabilną. Na szczęście przy takiej ilości użytkowników aż chce się dokonywać modyfikacji na tej aplikacji.
Dzisiejszy świat jest pełen różnych aplikacji i często jedna ściga się z drugą, ale w ten sposób rywalizacja przyciąga potencjalnych użytkowników. Tak naprawdę to oni mają głos, bo wiedzą, czego tak naprawdę oczekują od produktu.

Leave a Comment